eng lv

 

 

 

 

 

 

Par mums

Studijas vadītāja

Grupas un nodarbības

Mūsu sasniegumi

Uzdotie jautājumi

Galerijas

Kontakti

 

 

 

Pie kādas mūzikas dejo jūsu baleta nodarbībās?
Dejojam pie klasiskās mūzikas. Ir bērni, kam sākumā tā šķiet svešāda un ne uzreiz patīk, taču ar laiku pie tās pierod un tā iepatīkas. Mūzikas izvēlei ir liela loma, jo pie tās jādejo bieži. Ja bērnam mūzika nepatīk, arī dejot prieks mazinās, tāpēc vienmēr rūpīgi piedomājam, lai mūsu izvēlētā mūzika patiktu arī bērniem.

Kā notiek nodarbības pašiem mazākajiem?
Jaunāko grupu nodarbībās ieviešam rotaļu elementus, lai spētu noturēt mazo dejotāju uzmanību visu nodarbības laiku. Apmēram 7 – 8 gadu vecumā bērni parasti ir gatavi nopietnākam darbam.

Kad var sākt redzēt pirmos rezultātus?           
Apmēram 7 – 8 gadu vecumā redzam to savu audzēkņu pirmos darba augļus, kas pie mums mācās jau no 5 – 6 gadu vecuma. Pirmie mācību gadi parasti paiet bez strauja progresa, tāpēc mazo dejotāju vecākiem nevajadzētu uztraukties, ja viņi uzreiz nemana acīmredzamu izaugsmi. Apzinīgi strādājot tā būs, tikai ne uzreiz.

Kādas iemaņas attīsta baleta nodarbībās?
Balets izkopj pareizu stāju un ķermeņa izjūtu kopumā, attīsta kustību koordināciju un koncentrēšanās spējas, stiprina ķermeni, padara to spēcīgu un lokanu, meitenēm vairo sievišķību. Arī tad, ja ar deju nav vēlmes nodarboties profesionāli, baleta nodarbības bērnībā ir lielisks ieguldījums nākotnē – meitenei būs skaista stāja, iznesīgums, laba fiziska sagatavotība.

Vai pieļaujams nodarbības kavēt, ja bērns slimo vai dodamies ceļojumā?
Nodarbības kavēt nav vēlams, jo tad mazais netiks līdzi pārējiem – katrā nodarbībā notiek intensīvs darbs. Ja sanāk daudz kavēt,  tas bieži vien ir iemesls, kāpēc bērnam pēkšņi vairs nepatīk nākt uz nodarbībām. Bet, protams, slimu bērnu nevajadzētu vest uz nodarbību.